rejestracja

3D Reversi – popularna gra logiczna na naszej stronie!

3D Reversi to gra logiczna, która odbywa się na polu 8×8, a uczestniczą w niej dwoje graczy, którzy zostają podzieleni na piony białe oraz czarne. Jest to gra turowa, w której piony zostają dokładane pojedynczo w kolejnych ruchach. Celem jest takie dokładnie pionów by „zamknąć” przeciwnika, a tym samym przejąć jego piony. Jeśli zostaną ustawione one w linii pionowej, poziomej lub przekątnej, a pośród naszych pionów, znajdą się piony przeciwnika to je przejmiemy.

Wygrywa ten gracz, który przejmie większość pionów, czyli będzie dominował na planszy. W pierwszych rozgrywkach zrozumienie zasad gry nie będzie takie łatwe jak nam się wydaje, ale kiedy już zrozumiemy o co chodzi w grze 3D Reversi to może ona nas wciągnąć na wiele godzin. Najlepiej będzie zmierzyć się z żywym przeciwnikiem, który będzie stanowił większe wyzwanie aniżeli IQ komputera, chociaż te nie pozostawia wiele do życzenia, bo wygranie pierwszych partii nie jest wcale takie łatwe jak może się wydawać.

To bardzo fajna, mało znana gra logiczna, która wymaga od nas pomyślunku i wysiłku psychicznego. Na pewno stanowi to niezły sposób na rozruszanie naszego mózgu.