rejestracja

Domino – jedna z najbardziej klasycznych gier w sieci!

Gdybyśmy pomyśleli o tym z czym kojarzą nam się klocki domino, to na pewno większość z nas stwierdzi, że kostki domina służą układaniu bardzo długiego łańcucha, który następnie należy powalić przewracając pierwszy klocek. Choć jest to efektowne, to jednak rozrywka związana z dominem nie kończy się na obserwowaniu powalającego się łańcucha.

Prawda jest taka, że domino to gra bardzo stara, sięgająca wiele lat wstecz. Wykorzystuje się w niej klocki domina, które są prostokątne. Na klockach znajdują się oczka w liczbie od zera do sześciu.

Rozdanie początkowe to przydzielenie dokładnie siedmiu klocków każdemu z graczów. Gracz rozpoczynający wykłada dowolny łańcuch, który posiada, a kolejny gracz musi dołożyć dowolny, posiadany łańcuch. Jedyna zasada polega na tym by skrajne kostki domina miały tę samą liczbę oczek (punktów).

Wygrywa ten gracz, który posiada więcej punktów. A jak się je oblicza ? Każdy zdobywa punkty wtedy, kiedy po wyłożeniu łańcucha, suma oczek na skrajnych kostkach jest podzielna przez pięć. Wtedy przyznaje mu się taką właśnie liczbę punktów.