rejestracja

Sudoku – popularna gra tym razem w wersji hazardowej

Jeśli dyskutujemy na temat najbardziej popularnych gier logicznych całego świata to nie sposób nie natknąć się na grę sudoku. Właściwie nie można powiedzieć, że jest to gra, a właściwie łamigłówka, zagadka logiczna, którą należy rozwiązać.

Popularność sudoku zyskało sobie na przestrzeni ostatnich kilku lat, angażując w rozwikłania zagadek wiele osób zarówno młodych, w średnim wieku czy też starszych. Nie ma znaczenia czy jesteśmy kobietą w średnim wieku, starszym mężczyznom czy nastolatkiem – w sudoku zagrywają się niemal wszyscy !

Na czym polega sudoku ? Ano cała plansza gry została podzielona na kwadrat 9×9, a w śród niej znajduje się 9 kwadratów, podzielonych na pola 3×3. Zasada gry jest taka, że każda linia pionowa i pozioma musi zawierać liczby od 1 do 9, podobnie jak każdy z 9 kwadratów. Żadna liczba nie może powtarzać się w żadnym z kwadratów, linii poziomych i pionowych.

Chociaż zadanie wydaje się pozornie łatwe, to jednak niektóre łamigłówki są bardzo ciężkie. Oczywiście gra nie zaczyna się od pustej planszy, a początkowo mamy wpisane kilka liczb początkowych od których musimy zacząć.